ויטמין B2 (ריבופלבין)

,

מהו ויטמין B2? למה הוא כ”כ חשוב? מה גורם חוסר בויטמין B2?

חשיבות ויטמין B2 ויתרונותיו

ויטמין B2, הנקרא גם ריבופלבין, הכרחי להיווצרות תאי הדם האדומים, הוא עוזר לייצור ניאצין ומסייע לבלוטת יותרת הכליה, לייצור נוגדנים, נשימת התאים וצמיחה. הוא מקל על עיניים עייפות וחשוב למניעת קטרקט, מסייע במטבוליזם של הפחמימות, שומנים וחלבונים, מקדם את חמצון העור, השיער והציפורניים, מונע קשקשים, מסייע בשחרור האנרגיה מן המזון, מפחית היווצרות מיגרנה, מסייע בסילוק סדקים בפה, בשפתיים ובלשון. תומך ביצור של הורמוני יותרת הכליה.

הוויטמין נוטל חלק בתהליכי הפקת האנרגיה בכל התאים. הוא נדרש לבריאותם של ממברנות במערכת העיכול ומסייע בקליטת ברזל וויטמין B6 (פיח פרדוקסים).

תסמינים המעידים על חוסר בוויטמין B2

מחסור בוויטמין זה עשוי להתבטא בסדקים ובפצעים בפה ובשפתיים, מחלות עיניים, גירוד וצריבה בעיניים, דלקות בפה ובלשון, פצעים בעור, עור שמן, נשירת שיער, רגישות לאור, עיכול לקוי, דרמטיטיס, עיכוב בצמיחה, הפרעות עיכול, נדודי שינה, רעד ורפיון.

מתי נדרש תוספת של ויטמין B2?

יש צורך בתוספת של ויטמין B2 כאשר צורכים אלכוהול, אנטיביוטיקה וכן גלולות למניעת הריון או כאשר עושים פעילות גופנית מאומצת. כשנמצאים תחת מתח רב או בדיאטה מוגבלת בקלוריות תוספת של ויטמין B2 עשויה לעזור.

ספיגה בגוף

ויטמין B2 נספג בגוף הכי טוב אם הוא נלקח עם ויטמינים אחרים מקבוצת ויטמיני B וכן עם ויטמין C.

ויטמין B2 רגיש לאור.

מקורות במזון לוויטמין B2

כבד, מוצרי חלב (בעיקר יוגורט וחלב), אגוזים, דגנים מלאים, דגני בוקר ומוצרי לחם המועשרים בוויטמין, ביצים וירקות ירוקי עלים.

כנסו ללינק על מנת ללמוד על שיטת ג’רנטיק, הויטמינים, המינרלים וסלולותרפיה.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *